Ranking wyciskarek wolnoobrotowych 2020

Wolnoobrotowa wyciskarka do soków, to dosyć proste urządzenie. Jej najważniejsze części to komora wyciskania i ślimak. Dzięki zastosowaniu ślimaka, warzywa i owoce są wyciśnięte bardzo dokładnie. Wolnoobrotowy sokownik pracuje przy użyciu niskich obrotów, miażdżąc dokładnie składniki, które uprzednio umieszczono w urządzeniu. Kolejnym etapem jest wyciskanie soku, który następnie przelewany jest do zbiornika. Miażdżenie i wyciskanie na wolnych obrotach sprawia, że praca wyciskarki jest efektywna, a gotowy sok nie traci wartości odżywczych.

Rodzaje wyciskarek wolnoobrotowych

Która wyciskarka wolnoobrotowa będzie najlepsza, by przygotowane przy jej pomocy soki były smaczne i zdrowe? Przed wyborem urządzenia, należy sprawdzić, jakie rodzaje wyciskarek są obecne na rynku. Podział wyciskarek jest związany ze ślimakiem. Dzieli się je na jedno i dwuślimakowe. Wyciskarki jednoślimakowe można podzielić dalej, na pionowe oraz poziome.

Wyciskarka wolnoobrotowa jednoślimakowa, jest zaopatrzona w jeden wałek. Odpowiada on za rozdrobnienie wrzuconych do niej składników. Wyciskarka jednoślimakowa pionowa, to najprostsze urządzenie, które dzięki swojej konstrukcji jest proste w obsłudze. Soki powstają bardzo szybko i nie jest konieczne ręczne dopychanie warzyw lub owoców. Nie trzeba ich także kroić. Wyciskarki poziome są znacznie większe i pracują dużo ciszej. Są polecane osobom, które potrzebują w szybkim czasie uzyskać dużą ilość soku. Niestety jednak w ich przypadku konieczne może się okazać dociskanie.

Wyciskarki wolnoobrotowe poziome z dwoma ślimakami, to konstrukcje posiadające dwa wałki. Bardzo dokładnie miażdżą one składniki, co pozwala na uzyskanie większych ilości odżywczego, orzeźwiającego soku.

Ranking najlepszych wyciskarek

Wyciskarka Hurom H-Al One Stop

Najnowsza i najbardziej zaawansowana pod względem użytych technologii wyciskarka wyprodukowana przez Hurom. Producent jako pierwszy zastosował nowoczesną pokrywę One Stop, wyposażoną w dwa ostrza służące do krojenia i rozdrabniania składników. Powoduje to, że po wrzuceniu owoców lub warzyw do środka misy urządzenia i uruchomieniu go, nie trzeba się nim dalej zajmować. Sok wytwarzany jest bez udziału użytkownika, zachowując przy tym najlepszą jakość. Dodatkowo Hurom H-AI poszczycić się może nowoczesnym designem i ciekawym wzornictwem: elementy umieszczono w pionie i nawet zasobnik na odpady jest prawie niewidoczny. To dobry wybór dla każdego.

Wyciskarka Hurom H-AF

Wolnoobrotowy Hurom H-AF, to świetny design i 100% funkcjonalności w jednym urządzeniu. Zaprojektowany z ogromną pieczołowitością o detale, ma elegancki kształt i smukłą linię. Model ten powstał przy współpracy inżynierów firmy Hurom z projektantami Giugiaro Design. Wyciskarkę wyposażono w silnik indukcyjny, dzięki czemu pracuje cicho i jest oszczędna. Dodatkowo posiada dwa otwory wlotowe: główny oraz boczny otwór z niewielką tacką. Hurom H-AF zdecydowanie jest godzien tego, żeby polecić go każdemu użytkownikowi.

Wyciskarka Hurom HZ

Z wyżej wymienionymi modelami, łączy tę wyciskarkę nie tylko marka. Jest ona także bardzo funkcjonalna i wykonana w duchu nowoczesnego designu. Wyposażono ją w pojedynczy otwór wlotowy z poprawiającą wygodę użytkowania tacką i w ślimak o udoskonalonej budowie. Użytkownikom spodoba się na pewno koszyk zaopatrzony w silikonowe szczotki, który obraca się całkowicie niezależnie od wałka ślimaka. W Huromie HZ zastosowano też systemy bezpieczeństwa, które sprawiają, że może go obsługiwać nawet dziecko. Jest to naprawdę świetny sprzęt.

Wyciskarka Eldom PJ400

Różniąca się marką od poprzednich pozycji, ale równie funkcjonalna wyciskarka o zupełnie innym sposobie działania. Nie ma ona ostrzy, a składniki najpierw dokładnie miażdży i zgniata, by w następnej kolejności przecisnąć je przez sito. Dzięki zastosowanym w niej rozwiązaniem, uzyskany sok jest pełen witamin i choć jest nieco mniej klarowny, to będzie doskonałym wyborem dla tych, którzy wolą bardziej gęste soki. Eldom PJ400 pracuje bardzo cicho, jest też bardzo prosty w obsłudze, a konserwacja nie jest problematyczna. Po użyciu należy jedynie go wypłukać. Dodatkowo, wykonanie tej wyciskarki jest bardzo estetyczne.

Wyciskarka KUVINGS EVO820 Plus

EVO820 Plus od Kuvingsa, wyposażono w dodatkowy zestaw sitek dedykowanych do robienia sorbetów oraz musów. Przy użyciu tej wyciskarki, możliwe jest również wygodne i bardzo szybkie stworzenie różnorakich koktajli i smoothie lub masła orzechowego i hummusu. Solidne wykonanie z materiałów nie zawierających szkodliwego dla zdrowia BPA, zapewnia wieloletnie działanie. Dodatkowo w urządzeniu zainstalowano bezszczotkowy silnik o mocy 240W. Pełny ranking wyciskarek wolnoobrotowych zobacz na https://hurompolska.pl/blog/ranking-wyciskarek-wolnoobrotowych-do-1000-zlotych/ >>

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj