Skuteczne usuwanie zmarszczek — jaki sprzęt jest do tego potrzebny?

radiofrekwencja-mikroiglowa-urzadzenie

Pojawiające się na skórze zmarszczki dla wielu osób stają się powodem do kompleksów lub do niezadowolenia z wyglądu swojego ciała. I mimo że zmarszczki należą do zupełnie naturalnych zmian na twarzy, pacjenci odwiedzający gabinety medycyny estetycznej bardzo często myślą o zmniejszeniu ich widoczności. Z tego też powodu medycyna estetyczna proponuje wiele skutecznych rozwiązań, które minimalizują widoczność oznak starzenia się i tym samym wpływają na większy komfort oraz samoocenę poszczególnych osób. Dlatego warto dowiedzieć się, jakie są najskuteczniejsze metody usuwania zmarszczek i co sprawia, że warto przede wszystkim skorzystać z pomocy specjalisty.

O czym warto pamiętać, decydując się na usuwanie zmarszczek?

Choć wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, głębokie zmarszczki mogą całkiem odmienić rysy twarzy i sprawić, że będzie ona wyglądała na zmęczoną oraz starszą, niż jest w rzeczywistości. Warto przy tym wspomnieć, że różnego rodzaju kremy, które według opisu producenta powinny zmniejszać widoczność tego typu zmian, najczęściej jedynie zapobiegają ich szybkiemu powstawaniu i okazują się godnym uwagi kosmetykiem do stosowania jeszcze przed pojawieniem się dużych zmarszczek. Jednymi z najskuteczniejszych i najtrwalszych sposobów na pozbycie się zmarszczek okazują zabiegi medycyny estetycznej z wykorzystaniem specjalistycznych technik oraz urządzeń, które pobudzą procesy regeneracyjne skóry.

W ostatnim czasie nie bez powodu coraz większym uznaniem pacjentów cieszy się laser frakcyjny na blizny oraz radiofrekwencja mikroigłowa, która pozwala uzyskać niezwykle satysfakcjonujące efekty bez konieczności wykonywania operacji czy bolesnych zabiegów. RF mikroigłowy przez wiele osób uważany jest za bezbolesny lifting, który nie wymaga przeprowadzania skomplikowanych operacji. Ponadto wspomniany zabieg bardzo dobrze sprawdza się podczas takich terapii jak leczenie blizn. Dzieje się tak, ponieważ za sprawą ukłuć oraz odpowiedniego podgrzania igieł pobudza naturalne procesy regeneracyjne skóry, wpływając na jej ujędrnienie i nawilżenie, a także na skuteczne oraz trwałe zmniejszenie widoczności zmarszczek lub innych zmian skórnych. Dlatego też RF frakcyjny mikroigłowy pomaga pozbyć się również rozstępów, przebarwień, cellulitu, terapia blizny potrądzikowej czy opadających policzków.

RF mikroigłowy — po jakim czasie widoczne są efekty?

Decydując się na RF mikroigłowy, pierwsze efekty można dostrzec po zejściu ewentualnej opuchlizny po zabiegu. Wówczas skóra staje się bardziej napięta oraz nawilżona. Z kolei ostateczny efekt osiągniemy najczęściej po kilku tygodniach lub miesiącach od wykonania zabiegu. Warto przy tym wspomnieć, że w przypadku niektórych osób z niewielkimi zmianami skórnymi wystarczy jeden zabieg, aby uzyskać wymarzone rezultaty. Większość pacjentów wymaga jednak wykonania serii zabiegów, która pozwoli przywrócić skórze wymarzony wygląd. Tego typu wizyty zazwyczaj odbywają się w comiesięcznych odstępach, a o liczbie potrzebnych zabiegów decyduje przeprowadzająca je osoba.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj