Chirurgia stomatologiczna dla Ciebie oraz Twoich bliskich

Zdrowy i atrakcyjny uśmiech możliwy jest dzięki systematycznej pielęgnacji, przy okazji której stosuje się wiele różnych metod. Prawidłowe szczotkowanie zębów, płukanie jamy ustnej, czy też używanie nici dentystycznej to tylko nieliczne z nich. Podstawą jest bowiem zadbanie o regularną i dokładną higienę oraz odpowiednią profilaktykę. Za sprawą systematycznych wizyt w gabinetach lekarskich przyczyniamy się nie tylko do utrzymania dobrego wyglądu naszych zębów, ale ograniczamy również ryzyko rozwoju chorób jamy ustnej. Leczeniem poważniejszych przypadków zajmuje się chirurgia stomatologiczna.

Chirurgia stomatologiczna – oferowane usługi

Leczeniem zaawansowanych chorób dziąseł oraz zębów zajmuje się chirurgia stomatologiczna Kraków. Jest konieczna w sytuacjach, gdy tradycyjne metody leczenia zawodzą bądź nie są już wystarczające. Dzięki niej możliwe jest ratowanie chorych i zniszczonych zębów przed koniecznością ich usunięcia. Zabieg ten musi zostać przeprowadzony w specjalistycznych warunkach chirurgicznych, może go wykonać jedynie doświadczony i uprawniony do tego lekarz. Chirurgia stomatologiczna Kraków wykonuje takie zabiegi, jak ekstrakcja, ekstrakcja skomplikowana, chirurgiczne usunięcie zęba zatrzymanego, nacięcie ropnia, plastyka wędzidełka oraz resekcja wierzchołka zęba.

Ortodoncja – zdrowy i lśniący uśmiech

Nieprawidłowości związane z wszelkimi wadami zgryzu mogą znacznie utrudniać prawidłowe funkcjonowanie. Krzywe zęby są problematyczne w skutecznym i dokładnym czyszczeniu. Pozostają w nich bowiem resztki pokarmów, co sprzyja zaleganiu bakterii oraz powstawaniu próchnicy. Prowadzi to nie tylko do powstawania poważniejszych chorób, ale wpływa też na nieatrakcyjny wygląd. Leczenie trzeba podjąć możliwie jak najszybciej, ponieważ zignorowanie występujących i widocznych problemów skutkuje dużo groźniejszymi powikłaniami, które z czasem jest dużo trudniej wyleczyć. Ortodoncja Kraków leczy nawet najbardziej skomplikowane wady zgryzu, wady szczękowo-twarzowe u dorosłych, jak również u młodzieży oraz u dzieci. Ważnym jest, by diagnozy dokonać możliwie jak najwcześniej, ponieważ wczesne podjęcie leczenia daje dużo bardziej efektywne rezultaty.

Dentysta – skuteczne metody leczenia

Pierwszym krokiem do podjęcia leczenia jest oraz otrzymania pełnej diagnostyki jest umówienie się na wizytę do gabinetu lekarskiego. W trakcie konsultacji, dentysta Kraków ustala indywidualny, dostosowany do potrzeb pacjenta plan leczenia. Wdrażana i uskuteczniana jest wtedy również odpowiednia profilaktyka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj