Właściwości i rodzaje lubrykantów

Żel intymny jest świetnym rozwiązaniem dla kobiet, które borykają się z suchością pochwy. Warto jednak pamiętać, że lubrykanty idealnie nadają się także do zwiększania intensywności doznań seksualnych. Trzeba wspomnieć o tym, że takie żele posiadają różne właściwości i składy. Warto więc wybrać ten najbardziej odpowiedni dla nas. Poniżej znajdziecie najważniejsze informacje na temat rodzajów oraz właściwości lubrykantów.

Żel intymny zdecydowanie powinien znajdować się w większości sypialni. Świetnie przydaje się on nie tylko kobietom, które cierpią na przewlekłą suchość pochwy. Z lubrykantów korzystają także pary, które nie mają żadnego problemu z odpowiednim nawilżeniem. Dlaczego? Żel intymny pomaga zwiększyć intensywność doznań oraz dzięki niemu można testować zupełnie nowe formy zabaw erotycznych.

Rodzaje lubrykantów

Najbardziej popularnymi żelami intymnymi są lubrykanty na bazie wody. Cechują się tym, że szybko wysychają i nie wywołują żadnych podrażnień. Dodatkowo można je bez problemu używać do zabawek erotycznych, co jest ich dodatkowym atutem.

Lubrykanty na bazie silikonu utrzymują się na skórze o wiele dłużej. Jednak u alergików mogą występować stany uczuleniowe. Dodatkowo czasami pozostawiają po sobie plamy na pościeli. Jak wyżej wspominaliśmy, nie można ich używać do zabawek silikonowych. Żele na bazie silikonu oraz wody mogą być z powodzeniem stosowane z prezerwatywą.

Istnieją także lubrykanty, w których składzie znajduje się wazelina. Nie stosuje się ich razem z prezerwatywą, ponieważ mogą doprowadzić do pęknięcia lateksowego tworzywa. Żel intymny na bazie oleju bardzo często stosuje się podczas stosunku analnego.

Można także zdecydować się na żele stymulujące, które oprócz efektu nawilżenia dostarczają także nietypowych doznań. Mowa tutaj o zapachach, chłodzeniu lub nawet rozgrzewaniu. Jednak warto uważać podczas ich używania, ponieważ mogą one wywoływać podrażnienia, infekcje czy zapalenia. Należy więc przedtem dokładnie sprawdzić skład takiego żelu. Przy pomocy takich gumowych lal również można sobie dogodzić.

Najważniejsze informacje na temat lubrykantów

Warto pamiętać o tym, że duża ilość dostępnych na rynku lubrykantów obniża ruchliwość plemników lub skraca ich żywotność. Ma to olbrzymie znaczenie dla par, które starają się o dziecko. Takie informacje bardzo często znajdują się na etykiecie żelu, dlatego pamiętajmy o tym, żeby zawsze tam zaglądać. Warto zaznaczyć, że lubrykant nigdy nie będzie środkiem antykoncepcyjnym.

Wiele par, które nie mają przy sobie żelu intymnego decydują się na inne, alternatywne rozwiązania. Należy jednak pamiętać, że użycie czegokolwiek innego niż lubrykant może się źle skończyć. Chodzi tutaj o potencjalne infekcje, które mogą okazać się bardzo poważne. Nie ma bezpieczniejszego rozwiązania niż sprawdzony żel intymny, dlatego nie warto szukać jakichkolwiek alternatyw.

Podsumowując

Lubrykanty potrafią wprowadzić nieco świeżości podczas gier wstępnych partnerem. Są one również świetnym rozwiązaniem dla kobiet, które cierpią z powodu suchości pochwy. Warto jednak pamiętać, że żele intymne posiadają różne składy oraz właściwości, dlatego należy wybrać ten najbardziej odpowiedni dla nas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj