Paznokcie hybrydowe krok po kroku w domu

Właśnie kupiłaś lub rozważasz zakup swojego domowego zestawu do robienia hybryd, ale nie wiesz za bardzo jak zacząć i co będzie ci potrzebne? Na początku może to wyglądać na skomplikowany zabieg, jednak nic bardziej mylnego. W zaledwie kilku krokach zaraz dowiesz się jak wykonać manicure hybrydowy w domu i gwarantuję ci, że już po kilku próbach sama stwierdzisz, że to proste!

Przygotuj płytkę paznokcia

Najważniejszym krokiem przy robieniu paznokci hybrydowych krok po kroku w domu, który zapewni trwałość koloru i zapobiegnie wszelkim odpryskom, jest prawidłowe przygotowanie płytki paznokcia. Koniecznie odsuń lub wytnij skórki. Jeżeli nie masz z nimi większych problemów wystarczy, że odsuniesz je delikatnie za pomocą patyczka. Do bardziej problematycznych skórek świetnie sprawdzają się żele które mają za zadanie je rozmiękczyć, lub frezarki. Jednak jeżeli nie masz doświadczenia, do tego urządzenia lepiej podchodź z rezerwą. Niedoświadczona ręka może narobić frezarką wiele szkód. Następnie nadaj paznokciom pożądany kształt i odtłuść płytkę za pomocą cleanera.

Odpowiednia baza

Kolejnym krokiem jest nałożenie bazy. Jeżeli masz problematyczne, kruche i łamliwe paznokcie warto zainwestować w bazę witaminową lub taką która jest znacznie bardziej wytrwała np. poprzez zawarte w sobie włókienka nylonowe. Na rynku istnieją również bazy, które od razu nadają paznokciom delikatny kolor. Jest to świetne rozwiązanie jeżeli planujemy nakładać jaskrawy kolor. Taka baza doskonale podbije jego barwę. Nakładając bazę koniecznie musimy pamiętać o tym, aby nie zalać skórek. Zalane skórki spowodują, że pod lakier zacznie dostawać się powietrze i hybryda nie będzie się trzymać. Nałożoną bazę utwardzamy w lampie przez czas sugerowany przez producenta.

Wymarzony kolor

Następnie nakładamy kolorowy lakier hybrydowy. Zdarzają się lakiery które mają tak doskonałe krycie, że wystarczy nałożyć tylko jedną warstwę, jednak najczęściej nakładamy dwie i każdą z nich utwardzamy w lampie przez czas sugerowany przez producenta. Pamiętaj aby pokryć kolorem również wolny brzeg paznokcie, dzięki temu manicure będzie wyglądał bardziej estetycznie i przedłużysz jego trwałość. To jest moment, w którym możesz zdecydować się na jakieś zdobienie lub zakończyć manicure i od razu przejść do nakładania topu.

Nakładanie topu

Na samym końcu nakładamy na paznokcie top. Tutaj również w zależności od preferencji możesz zdecydować się na top ekstra nabłyszczający lub na wersję totalnie matową. Top również utwardzamy w lampie i na koniec ponownie przecieramy paznokcie wacikiem bezpyłowym z cleanerem. Ostatnim krokiem który powinnaś wykonać zanim zaczniesz się cieszyć swoim nowym manicure jest nałożenie oliwki na skórki lub kremu nawilżającego na dłonie. I to wszystko. Twoje paznokcie zrobione krok po kroku w domu są gotowe!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj