Od czego zacząć odchudzanie?

Nadmiar kilogramów nie sprzyja zarówno wyglądowi zewnętrznemu, jak i zdrowiu, dlatego też nie ma się w zasadzie czemu dziwić, iż coraz większa liczba osób zaczyn a się odchudzać. Niestety sam proces odchudzania jest dosyć rozległy w czasie, a stosując głodówki, czy też drakońskie diety efekty z pewnością nie będą zadowalające. Od czego należy jednak zacząć odchudzanie?

Podstawa to dieta

Najważniejszym elementem odchudzania jest oczywiście odpowiednia dieta, co oznacza, iż z codziennego menu należy całkowicie wyeliminować tłuste potrawy, słodycze, słone przekąski, a także wysoko przetworzone produkty spożywcze. W zamian za to warto sięgać po świeże warzywa i owoce, pełnoziarniste pieczywo, makarony oraz mąki, chude ryby i mięso, a także produkty nabiałowe o małej zawartości tłuszczu. Każdego dnia należy spożywać pięć niewielkich posiłków w równych odstępach czasowych, co pomoże uniknąć niezdrowego podjadania. Absolutną podstawą każdego dnia powinno być śniadanie, którego pod żadnym pretekstem nie należy opuszczać, ponieważ organizm zwolni wówczas wydatkowanie energii i zacznie gromadzić ją w postaci znienawidzonej tkanki tłuszczowej. W ciągu dnia nie należy zapominać o piciu jak największej ilości niegazowanej wody mineralnej (ok. 2 litry), która pomoże oczyścić organizm z toksyn, zmniejszając również apetyt.

Aktywność fizyczna

Dieta podczas odchudzania odgrywa oczywiście kluczową kwestię, jednak aby zrzucić nadmiar kilogramów, należy postawić na jakąś aktywność fizyczną. Może to być bieganie, jazda na rowerze, jazda na rolkach, pływanie, zajęcia fitness, czy też ćwiczenia wykonywane na siłowni. Intensywność wykonywanych ćwiczeń na początku powinna być na umiarkowanym poziomie, pamiętając o tym, aby ćwiczenia były wykonywane co najmniej przez 30 minut, ponieważ dopiero po tym czasie tkanka tłuszczowa zaczyna się spalać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj