Metody na nieświeży oddech

Nieświeży oddech to niezwykle problematyczna przypadłość, z którą zmaga się wiele osób w różnym wieku. Bez względu na to czy osoba przebywa w szkole, na uczelni bądź pracy, może czuć się zawstydzona i w konsekwencji wycofana. Skąd bierze się nieświeży oddech? W zdecydowanej większości przypadków odpowiadają za niego bakterie siarkowe znajdujące się w jamie ustnej. Gdy pomimo częstego mycia zębów, nitkowania i używania płynu do płukania problem nie znika, wówczas należy skonsultować się ze specjalistą. Stomatolog dokładnie zbada nasze uzębienie, przeprowadzi wywiad i z dużym prawdopodobieństwem znajdzie przyczynę problemu.

Naturalne metody na odświeżenie oddechu

Osoby, które zmagają się z nieprzyjemnym zapachem z ust przede wszystkim powinny wyeliminować ze swojej diety wysoko przetworzone produkty zawierające dużo cukrów prostych. Następnie należy zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Dobrym przykładem będzie woda z cytryną, która odświeża oddech. Ponadto warto pić różnego rodzaju herbaty ziołowe. Kolejny sprawdzony sposób to dodawanie do kanapek natki pietruszki, która również neutralizuje nieświeży oddech. O ile to możliwe, dobrze wzbogacić swoją dietę o kefiry, maślanki oraz kwaśne mleko.

Jak walczyć z nieświeżym oddechem?

Gdy naturalne metody okażą się mało skuteczne, wówczas stomatolog może zalecić specjalne tabletki do ssania. Ich skład opiera się głównie o cynk, który ogranicza rozwój bakterii siarkowych. Ponadto można w nich znaleźć ekstrakty roślinne. Tego typu rozwiązanie idealnie sprawdza się np. przed spotkaniem, gdy nie mamy możliwości umycia zębów lub wypłukania jamy ustnej. W trakcie wizyt stomatolog może zalecić także usunięcie kamienia nazębnego. Niestety wciąż niewiele osób o tym pamięta. Co do zasady, czyszczenie płytki nazębnej trzeba wykonywać raz lub dwa razy w roku, w zależności od potrzeb. W jaki jeszcze sposób można walczyć z nieświeżym oddechem?

Oprócz zębów, należy jak najdokładniej czyścić język. Wiele szczoteczek ma specjalne wypustki przeznaczone właśnie do czyszczenia tego miejsca.

Niestety nieświeży oddech mogą powodować różnego rodzaju choroby takie jak refluks, przepuklina przełykowa, zakażenie bakterią helicobacter pylori, choroba wrzodowa i inne. Wówczas stomatolog może zalecić konsultację z lekarzem rodzinnym. Bez względu na powód nieprzyjemnego zapachu z ust, warto znaleźć jego przyczynę i zastosować się do zaleceń i wytycznych specjalistów. Skuteczne pozbycie się przypadłości z pewnością poprawi komfort naszego życia.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości gabinetu Mój Stomatolog z Poznania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj