Jak wybrać krem na lato pod makijaż?

Wybór odpowiedniego kremu pod makijaż latem to nie lada wyzwanie. Musi być jednocześnie lekki, ale chronić przed słońcem, nawilżać, ale nie tłuścić cery. Duża liczba produktów na półkach drogerii nie ułatwia wyboru, a kiedy już kupisz, okazuje się, że produkt jest nieodpowiedni. Na co zwrócić uwagę przy wyborze naturalnego kremu z SPF pod makijaż?

Przede wszystkim ochrona

Promieniowanie słoneczne UVA, niezwykle szkodliwe dla naszej skóry, dociera do nas zarówno latem jak i zimą. To ten rodzaj promieniowania, którego nie zatrzymają chmury czy szyby, a w naszej skórze powoduje uszkodzenia na poziomie komórkowym i w efekcie szybsze fotostarzenie się skóry. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z zagrożenia przez cały rok, stąd przekonanie, że kremy z filtrem należy stosować głównie latem. Choć na promienie UVA jesteśmy narażeni o każdej porze roku, faktycznie latem chętniej przebywamy na świeżym powietrzu i odkrywamy ciało, zatem czas i częstotliwość ekspozycji na słońce zwiększa się. W ciepłe, słoneczne dni jesteśmy bardziej narażeni również na promieniowanie UVB, które odpowiada za poparzenia słoneczne czy powstawanie nowotworów skóry. Warto zatem zadbać, aby krem pod makijaż, który wybierzecie posiadał wskaźnik SPF.

Nawilżenie i lekka konsystencja

Dobre właściwości nawilżające naturalnego kremu z SPF są niezbędne szczególnie latem, kiedy duże nasłonecznienie powoduje przesuszanie skóry. Aby nie zareagowała nadmierną produkcją sebum należy zapewnić jej ciągłe nawilżenie. Pamiętaj, że nie musi ono oznaczać zatłuszczenia cery. Zwróć uwagę czy Twój krem z filtrem ma lekką konsystencję, która szybko się wchłania. To ważne, ponieważ zależy Ci nam tym, aby krem stanowił dobrą bazę pod makijaż. Aby zapewnić sobie jednoczesną ochronę i lekką, wygodną konsystencję pod makijażem, wybierz krem z filtrami mieszanymi, lub chemicznymi. Chemiczne filtry – choć ich nazwa nie wskazuje na naturalne pochodzenie – to substancje organiczne, których zadaniem jest przemiana promieni słonecznych w ciepło. Odznaczają się lekkością i stanowią dobrą bazę pod makijaż. Filtry mieszane w kremach SPF łączą w sobie właściwości filtrów chemicznych i fizycznych i również są lżejsze niż typowe filtry fizyczne.

Bogactwo naturalnych składników

Coraz większym uznaniem cieszą się naturalne kremy pielęgnacyjne. Ich nazwa wskazuje nie tylko na pochodzenie składników, ale również sposób ich pozyskiwania. Świadomość konsumentów i ranga ekologii i ochrony środowiska zwiększa się w ostatnich latach. Stąd na rynku wielką popularność zyskuje naturalny krem z SPF, czy inne produkty kosmetyczne z organicznym, a nawet wegańskim składem. Konsumenci nie wybierają wyłącznie produktu, a reprezentowane idee i wartości marki, stąd producenci coraz bardziej starają się odpowiadać na ich potrzeby i oczekiwania.

Podsumowując, przy wyborze kremu z SPF pod makijaż na lato, zwróć uwagę na wskaźnik SPF odpowiedni dla Twojej cery, rodzaj filtrów, które zawiera, a także konsystencję i poziom nawilżenia, który zapewni Twojej skórze. Pamiętaj o kompleksowej pielęgnacji i regularnym oczyszczaniu cery. Jeśli troszczysz się o środowisko, na rynku znajdziesz wiele naturalnych kremów z SPF o wegańskich lub organicznych składach i z pewnością dopasujesz coś dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj