Jak odbudować płytkę po hybrydach?

Manicure hybrydowy to rozwiązanie wygodne i estetyczne. Świetnie sprawdza się on na paznokciach zabieganych i zapracowanych kobiet. Jednak mocna hybryda może osłabić i zniszczyć płytkę paznokcia. Dochodzi do tego szczególnie jeśli hybrydy na paznokcie nakłada się często. Efektem regularnego manicure hybrydowego są rozwarstwione, łamliwe i cienkie jak papier paznokcie. Jak je wzmocnić? Jak obudować płytkę po hybrydach?

Paznokcie po hybrydzie

Manicure hybrydowy ma wiele zalet, jednak nie można zapominać i o jego wadach. Nieumiejętnie wykonane i ściągnięte hybrydy mogą uszkodzić paznokcie. Osłabić płytkę może samodzielne zdejmowanie hybryd, czyli zrywanie lakieru z paznokci, zmywanie lakieru acetonem, przepiłowanie płytki bloczkiem polerskim. Przyczyną zniszczenia paznokci może być też używanie niskiej jakości kosmetyków – lakierów, topów, baz. Zawierać mogą one substancje chemiczne, które negatywnie wpływają na paznokcie, a także mogą uczulać.

Jak hybrydy niszczą paznokcie?

Dobrze wykonany manicure hybrydowy nie powinien nieść za sobą negatywnych konsekwencji. Warto jednak pamiętać, że nawet poprawnie wykonany manicure przy cienkich i rozdwajających się paznokciach może im zaszkodzić. Kosmetyczki podkreślają, że hybrydy nie ukryją problemów paznokci, ale je tylko nasilają. Konsekwencją malowania lakierem hybrydowych chorych paznokci będzie:

  • pofalowanie płytki,
  • miękkie, cienkie i rozdwajające się paznokcie,
  • ból,
  • żółte paznokcie.

Jak zregenerować paznokcie po hybrydzie?

Sposobów na regenerację paznokci po hybrydzie nie brakuje. Sięgnąć można zarówno po dostępne na tagomago.pl/collections/makijaz-paznokcie-odzywki-do-paznokci specjalistyczne odżywki do paznokci, jak i domowe sposoby. Za najlepsze rozwiązanie uważa się nałożenie na płytkę odżywczej oliwki. Należy ją wetrzeć w paznokcie oraz w skórki wokół nich. To działanie należy podjąć zaraz po usunięciu lakieru z paznokci i powtarzać przez kilka tygodni tak często jak jest możliwe. W kolejnym kroku na płytkę należy aplikować odżywkę do paznokci, w której składzie znajdzie się witaminy E i B5.

Pożądanym składnikiem jest też olejek rycynowym. Oprócz odżywek w regeneracji paznokci po manicure hybrydowym pomoże krem nawilżający do rąk. Powinno się go nakładać regularnie, kilka razy dziennie. Systematyczne stosowanie tych kosmetyków pozwoli na odbudowanie płytki w przeciągu kilkunastu tygodni. W tym czasie nie zaleca się wykonywanie manicuru hybrydowego. Ten można zastąpić manicure japońskim lub biologicznym. Zabiegi te najlepiej wykonać w profesjonalnym salonie kosmetycznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj