Fakty, nie mity na temat doczepianych włosów – rozważania o humanitaryzmie, wygodzie, ale i wadach

Piękne i zadbane włosy są marzeniem wielu kobiet, ale cóż nie zawsze matka natura jest taka łaskawa. Niektóre z nich zastanawiają się dlaczego mają tak rzadkie włosy, skoro ich mamy mają nadal gęste i mocne. Ale wtedy wystarczy tylko rzut oka na ojców i już wiadomo „po kim to”. Kto z nas słyszał „włosy to ty masz po ojcu”? Szczególnie to nieprzyjemne, jeżeli tatusiowe mają ich raczej mało. Ale cóż można powiedzieć za klasykiem „taki mamy klimat” bądź coś z tym zrobić, czyli przedłużyć i zagęścić włosy i taką opcję Wam polecamy. Jednak warto poznać fakty, a nie mity na temat doczepów. Oto krótkie rozważania na temat wygody, humanitaryzmu, ale i dotyczące wad takiego rozwiązania.

Humanitaryzm i empatia są najważniejsze

Na samym początku skupimy się na aspektach moralnych. Otóż jak można się domyślić naturalne włosy pochodzą od jakiejś kobiety. Naturalną koleją rzeczy wydaje się, że skoro oddawała ona włosy, to zapewne otrzymała za nie odpowiednie wynagrodzenie. Taka forma zapłata za włosy wydaje się być zgoda z humanitaryzmem, ale czy zawsze tak jest? Otóż niestety często tak nie jest, wiele kobiet jest wykorzystywanych i ich włosy są niemal golone na zero, a zapłaty nie otrzymują zupełnie bądź jest ona minimalna. Tak dzieje się choćby w Indiach. Dlatego też kupując naturalne włosy trzeba o tym pamiętać. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku Europejek, które mogą naprawdę dobrze zarobić, zatem jeżeli chcą zmienić swój image i obciąć się na krótko to zawsze na obciętych włosach mogą jeszcze zarobić. Warto więc wybierać europejskie włosy doczepiane, dzięki temu nie przyczyniasz się do wyzysku, lecz pozwalasz komuś jeszcze zarobić.

Jakość pisana ceną – i tak i nie!

Warto też wspomnieć o samej jakości, wszak jakość widoczna jest gołym okiem. Jeżeli postawicie na doczepiane włosy naturalne europejskie to macie pewność, że będą one prezentowały się dobrze i świetnie komponowały z Waszymi włosami. Z kolei gdy wybierzecie bardzo tanie włosy syntetyczne efekt będzie odwrotny i widoczny. A przecież decydując się na zagęszczenie i przedłużenie włosów nie chcemy, aby inni od razu to zauważyli, gdyż efekt jest tak słaby, raczej chcemy pokazywać, jak wspaniałe mamy włosy i już niekoniecznie opowiadać o tym, że są one doczepiane. Trzeba też pamiętać, że wbrew pozorom różnica w cenie między syntetykami, a włosami naturalnymi nie jest duża, biorąc pod uwagę różnice i jakość. Zatem lepiej zapłacić więcej, choć wcale nie dużo więcej i cieszyć się ze świetnego efektu.

Czy doczepiane włosy są wygodne?

Włosy doczepiane mogą być niewygodne tzn. zasadniczo mogą ciążyć. To jedna z wad, ale dziać się może tak dlatego, że kobieta zdecyduje się na nieodpowiedni rodzaj, bądź na doczepienie zbyt dużej ilości. Ale jeżeli zachowa się umiar, to raczej na brak wygody nie można narzekać. Dużo także zależy od samej metody, wszak zawsze można wybrać włosy clip in, czyli na klipsach i ściągać je wtedy kiedy ma się na to ochotę, ale można też wybrać np. metodę keratynową i cieszyć się z efektu przez kilka miesięcy. Jest oczywiści jedno „ale” i to „ale” jest bardzo duże.

Ale o włosy trzeba dbać

O włosy zawsze trzeba dbać i to niezależnie czy decydujecie się na klipsy czy np. keratynowe przedłużanie. Otóż włosy mogą się puszyć i nadmiernie przesuszać. Zatem stosowanie odpowiednich kosmetyków jest niezbędne. Owszem nie trzeba się obawiać, że stylizacja i pielęgnacja jest bardzo długa, jednak trochę trwa i z tego należy zdawać sobie sprawę. Oczywiście nie każda kobieta jest także zadowolona z samego efektu i na to ma wpływ jakość włosów, którą wybierze, ale i metoda oraz umiejętności fryzjerki. Ponadto źle przeprowadzone zagęszczanie czy też przedłużanie może niszczyć włosy i powodować uszkodzenie struktury.

Jeżeli macie ochotę na przedłużenie czy zagęszczenie włosów, to nic nie stoi na przeszkodzie. Ale pamiętajcie, aby wybierać takie włosy, które były pozyskane w sposób humanitarny, a także są wysokiej jakości. Oczywiście trzeba też zadbać o ich pielęgnację i stosować dedykowane kosmetyki, ale i delikatne szampony. Pamiętajcie, że humanitaryzm i jakość są najważniejsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj