Depilacja laserowa – co warto o niej wiedzieć?

Wiele kobiet marzy o tym, by mieć piękne, zadbane ciało. Jednym z elementów, które się do tego przyczyniają jest gładka skóra pozbawiona zbędnego owłosienia. Taki rezultat można osiągnąć przy pomocy depilacji wykonywanej na kilka różnych sposobów. Do dyspozycji mamy specjalne plastry, kremy, pianki, depilatory oraz maszynki do golenia. Każda z tych opcji posiada swoje zalety i wady, a największą niedogodnością jest stosunkowo krótkotrwały efekt, jaki zapewniają. Dlatego też dobrym pomysłem jest zapoznanie się z depilacją laserową. Co warto o niej wiedzieć?

Najważniejsze informacje na temat depilacji laserowej

Choć sama nazwa brzmi nieco groźnie, depilacja laserowa jest nieinwazyjnym zabiegiem, który polega na usuwaniu owłosienia z konkretnych części ciała przy pomocy wiązki lasera. Wydzielana podczas tego procesu energia świetlna niszczy komórki, które odpowiadają za wzrost włosów. Raz na zawsze zostaje więc rozwiązany problem uporczywie odrastających włosków. Doprowadzenie do takiego stanu wymaga z reguły przeprowadzenia od czterech do sześciu zabiegów, a każdy z nich trwa od kilkunastu do trzydziestu minut. Zanim je rozpoczniemy, specjalista w klinice przeprowadzi z nami konsultacje, które pozwolą mu ocenić typ naszej skóry, a dzięki temu właściwie dopasować parametry pracy lasera. Zabieg nie jest czymś, czego musimy się obawiać. Jest bezbolesny, jednakże w zależności od indywidualnego stopnia wrażliwości, może towarzyszyć mu poczucie dyskomfortu i uczucie drobnych, swędzących ukłuć. W tym przypadku z pomocą przyjdzie nam personel, który zastosuje żel chłodzący.

Depilacja laserowa pomoże nam pozbyć się owłosienia z następujących partii ciała:

 • twarz
 • okolice bikini
 • pachy
 • brzuch
 • uda
 • przedramiona
 • plecy
 • ramiona
 • łydki
 • pośladki
 • stopy

Depilacja laserowa – rozwiązanie dla każdego?

Mimo tego, że depilacja laserowa jest zabiegiem w pełni bezpiecznym, również i z nią związane są pewne wymogi i obostrzenia. Zrezygnujmy z niej jeśli jesteśmy posiadaczkami świeżej opalenizny, lub nasz naskórek uległ uszkodzeniu. Istotnymi przeciwwskazaniami są również różnego rodzaju infekcje, oraz takie choroby, jak: padaczka, cukrzyca, bielactwo, choroby skóry. Depilacja laserowa nie jest również opcją dla kobiet w ciąży i tych, które wciąż karmią piersią. Pamiętajmy aby zachować szczerość – zarówno względem specjalistów przeprowadzających zabieg, jak i samych siebie. Te ograniczenia wynikają bowiem z troski o bezpieczeństwo i dobro klientów.

Wspaniałe efekty w krótkim czasie

Depilacja laserowa to znakomite rozwiązanie, które sprawi, że nigdy więcej nie będziemy musiały martwić się odrastającymi włoskami, co oznacza ogromną wygodę. Dzięki niej zaoszczędzimy również pieniądze wydawane na mniej skuteczne sposoby depilacji i będziemy mogły cieszyć się aksamitnie gładką skórą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj